Cestování s dětmi – doporučení a na co myslet?

Komerční článek

Rodinné pojištění je levnější

Rodinná forma cestovního pojištění je levnější než individuální, takže ušetříte. Například rodinné cestovní pojištění v UNIQA zahrnuje 2 dospělé osoby bez ohledu na pohlaví nebo příslušnost do rodiny plus až 4 nezletilé děti, jež rovněž nemusí být nutně sourozenci. Stačí, když takto namíchaná „skupina“ jede do ciziny společně.

Myslet na pojištění storna se vyplatí

Často se stane, že akutní onemocnění nebo úraz dítěte nám nakonec zabrání vycestovat. Pro takové případy se vyplatí pojištění storna zájezdu. Je třeba ale na něj myslet včas, tedy už při nákupu zájezdu, anebo individuálně sjednávaných cestovních služeb (hotel, letenky apod.).

Vhodné destinace pro pobyt dětí

Pro rodiny s malými dětmi nedoporučujeme cestovat do vzdálených a exotických zemí. Pro organismus capartů je to příliš velká a neznámá zátěž, takže riziko onemocnění výrazně roste. Pokud se přesto rozhodnete pro takovou dovolenou, vždy se předem informujte, jaká léčiva je vhodné preventivně vzít pro děti s sebou. Očkování zpravidla nejsou přímo povinná, ale ze zkušenosti doporučujeme alespoň ta proti žloutence a břišnímu tyfu. Nejběžnějšími cílovými zeměmi pro letní pobyty rodin jsou aktuálně Chorvatsko, Řecko, Itálie, Bulharsko, Turecko a Španělsko. Tyto země nevyžadují speciální „přípravu“ a zdravotní péče je ze zkušenosti posledních let bezproblémová.

Když už musíme k lékaři

Vždy se vyplatí kontaktovat před návštěvou lékaře nebo zdravotnického zařízení asistenční službu k cestovnímu pojištění a konzultovat s ní další postup. Menší ošetření a běžné léky zpravidla doprovod dítěte zaplatí na místě a originály dokumentů uschová pro vypořádání s pojišťovnou. U závažnějších zákroků nebo hospitalizace proběhne většinou komunikace asistenční služby se zařízením v zahraničí a úhrady se uskuteční přímo z pojišťovny. Je-li menší dítě hospitalizováno, často ho doprovází v nemocnici blízká osoba. I o tom se lze dohodnout s asistenční službou. Náklady na pobyt doprovázející osoby pak mohou být také vyrovnány z pojištění.

Nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

Děti o prázdninách divočí více než během roku. Často při svých radovánkách způsobí nechtěně nějakou škodu. Ta se může hlavně v zahraničí prodražit. K typickým příkladům patří shozené vázy nebo zboží z regálu v obchodech, rozbití skleněných výplní dveří, velké znečištění koberců, zničení obrazů a rámů, shození předmětů z balkonu, například na zaparkovaná auta apod. Zpravidla se takové škody vejdou do tisíců až desetitisíců korun. I takové částky by dovolenou nemile prodražily. Přitom z cestovního pojištění je lze hradit bez spoluúčasti. Je ale třeba událost důkladně zdokumentovat.

Pošli to dál


Comments are Closed

© 2019: Zaparime.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress