Na čumendu v Holandsku.

V druhé polovině dubna letošního roku jsem s CK Bohemian tour vyrazil do Holandska. První zastávkou bylo nádherné město Amsterdam , kde jsme s naší průvodkyní Haničkou obešli nejznámější památky a dále každý pokračoval podle své chuti.

Vynechat slavný nápis “I Amsterdam” (fotilo a plazilo se po něm asi milión lidí) by byl asi hřích, ale foto z dálky vyšlo. Osvěžení v nečekaně horkém dubnu jsme našli hned u tohoto nápisu a očváchali si aspoň nohy v jezírku, které zdobilo několik kamenných váz s tulipány. Za důležitou zmínku určitě stojí také to, že pokud se chystáte do Amsterdamu, měli byste být připraveni na to, že cyklisté tady mají absolutní přednost. A jak jsem zjistil, o proti Kodani, kterou jsem měl možnost také navštívit, je to tady fakt šrumec. Určitě bude zajímavé sledovat noční život této metropole. Ale to zjistím snad zase příště.

Další zastávkou bylo městečko Aalkmaar, kde každý rok probíhá slavnost, při níž se váží a ochutnávají místní sýry. Výhodné je tady koupit za 10€ papírovou tašku, ve které najdete většinou dva kousky sýra a třeba nožík na sýry, ze kterého budete určitě nadšení.

Pro Holandsko typické větrné mlýny, můžete vidět ve skanzennu Zaanse Schans. Jeli jsme je omrknout odpoledne. Možnost nakoupit si suvenýry v podobě dřeváků, sýrů je tady samozřejmostí. V tento den jsme ještě vyrazili do Keukenhofu, který je v Holandsku jedním z největších květinových parků a k vidění je tady několik obrazců vytvořených právě z květin.

To co chcete v Holandsku vidět jsou určitě tulipánová pole. Já ač jsem chlap, tak jsem si to opravdu užil a doslova jako malé dítě jsem lítal po poli a čichal k jednotlivým druhům tulipánů. Fakt je to luxusní zážitek a následný průvod alegorických vozů ozdobených desítkami květin, byl jen třešínkou na pomyslném dortu. Průvod zvaný Květinové korzo je super nápad a stojí za to se na něj podívat.

Předposlední zastávkou byl Madurodam, což je zkráceně popsáno: Holandsko v miniaturách. Na ploše 18 000 m² tady uvidíte všechno, čím se Nizozemsko proslavilo ve světě, a to v poměru 1:25 . Dokonce i party, na které hraje Armin van Buuren.

Ke konci zájezdu jsme si ještě prošli město Haag, oblečení ve svetrech a bundách se koukli na moře a na Holanďany, kteří tam běhali v plavkách a pak vyrazili zpět do Česka.

Když se mě někdo při prodeji zájezdů zeptá jaké v té či oné zemi bude počasí, tak už pár měsíců říkám, že počasí je v posledních letech opravdu nevyzpytatelné. My měli “v dubnu” teploty okolo 25°C a protože jsme nepočítali s tak silným sluníčkem, někteří včetně mě se spálili a našlo se i pár štípanců od komárů. Ale zážitek je to na celý život a o to přeci jde.

Více fotek?


Počet online čtenářů: 0

 

Pošli to dál
  • 5
    Shares
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2019: Zaparime.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress