Na lyžovačku do Itálie – Ski Civetta.

Díky Monči, jsem měl možnost poprvé navštívit Itálii v zimním období. Nejsem nijak zapálený do lyžování a mnohdy mi stačí jen ten pocit, že jsem zase na horách a můžu se kochat okolní krajinou, posedět v restauraci s výhledem na vrcholy hor, fotit a sem tam si sjet z kopce dolů a pak zase nahoru.

Cesta autobusem CK (noční přejezd) trvala nějakých deset hodin i s přestávkami a protože nás jelo pouze dvacet pět (jeli jsme přes týden), na většinu z nás vyšlo samostatné dvojsedadlo.

Do italského městečka Alleghe – Masaré, jsme dorazili v sedm hodin ráno a zhruba v 8:15 hod. vyjel také poprvé hotelový skibus k 1,7 km vzdálené dolní stanici kabinové lanovky. Pro mě jako milovníka hor, se tady během jízdy nahoru naskytl úžasný pohled na zdejší zamrznuté jezero a hned jsem také začal přemýšlet nad tím, že to tady musí být krásné i v létě.

A měl jsem pravdu. Naše delegátka prozradila, že přes léto se po této oblasti procházejí milovníci horské turistiky a na kolech to tu obrážejí i cyklisté. Bohužel hurikán, který tady řádil 28.10. 2018, tu nadělal spoustu paseky, ale snad to do letní sezóny bude všechno zase v pořádku.

Lyžařským podmínkám to nijak neubralo na kvalitě. Za naší návštěvy (16.-18.1.2019) bylo v provozu 70 km sjezdovek z celkových 80 kilometrů.
Jak už jsem v úvodu zmiňoval, nejsem nijak zapálený do lyžování, ale fakt je ten, že jsem si to ve Ski Civetta užil, hlavně díky mým modrým sjezdovkám. Ale na své si tady přijdou určitě všichni ti, kteří rádi lyžují na širokých a dlouhých sjezdovkách.

PS: Teď jsem se díval po některých hotelech na letní dovolenou a hodně mě zaujal Hotel Garni La Stua a Hotel Nigritella.

Ať už se vydáte do Itálie v zimě nebo v létě, nezapomeňte na cestovní pojištění.

Počet online čtenářů: 0
Pošli to dál
  • 23
    Shares

Comments are Closed

© 2019: Zaparime.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress