Pustevny

Dnes, 26.12. 2018 jsem si udělal výlet na Pustevny. Vyjet si za sněhem mě napadlo už o den dříve, kdy jsme byli u našich ve Slavičíně a odpoledne začal padat sníh. Miluju to!

Osobně tvrdím, že v zimě má být zima a to taková, na kterou jsem byl zvyklý za mého dětství. Hordy sněhu, že se člověk pořád někde zabořoval a do toho teploty od nuly až do mínusu. A když ještě začne padat další sníh, není nic lepšího, než tu nádheru pozorovat.

V 11:38 SEČ jsem vyrazil ze Zlína, přes Vizovice, Vsetín, Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm až do cílové obce Trojanovice. Cesta byla na většině míst suchá a něco málo sněhu na vozovce, bylo opravdu až před cílovým bodem. Na parkovišti “Ráztoka” jsem vyplázl 80,-Kč za místo a vyšel kousek dál, kde jsem za jízdenku na lanovce a za směr “nahoru”, odlehčil své peněžence o dalších 90,-Kč.

Ale vůbec jsem těch papírků a mincí nelitoval, protože na vrchní stanici lanovky bylo opravdu nádherně. Teplota byla taky příjemná, takže jsem se maličko prošel k nové rozhledně, pak se vrátil ke stanici a měl nutkání si půjčit sněhoběžku (na trasu Pustevny – Ráztoka stojí do 11:00 hod. 150,-Kč a od 11:00 hod. potom 190,-Kč/osoba) a sjet s ní zase na parkoviště.

Nicméně, hlavně jsem chtěl fotit, takže jsem se po zasněžené cestě vydal zase zpět dolů za doprovodu běžkařů, pěších i sněhoběžek. A nefotil jsem jen pro sebe, ale taky nějakou partu kamarádů. Asi za tuto službu začnu vybírat prachy.

Procházka to byla nádherná a jak říkám:”Je to luxus, který si může dovolit každý”. Tak pokud nebudete vědět co takhle přes víkend dělat, doporučím na Pustevny určitě vyrazit.

PS: Ledové sochy tady budou stát ve dnech 12.-27.1. 2019

Pošli to dál
  • 17
    Shares
« (Previous Post)
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2019: Zaparime.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress