Svátky v Jizerkách

Mám to štěstí, že jsem na podzim roku 2016, při charitativní akci na Ukrajině, potkal partu lidí, se kterou jsme si sedli na první dobrou a teď se vydáváme každý rok, alespoň na jednom z výletů. Projeli jsme se na kolech po Kodani, naháněli polární záři na Islandu a letos razíme do Lisabonu.

S rokem 2018 jsme se loučili na chatě v Jizerských horách a přiznávám dobrovolně, že tohle byl můj sen, protože po šestnácti pracovních Silvestrech, jsem si opravdu chtěl oslavu Nového roku užít.
Pravda, k dokonalosti chyběl ještě rozpálený krb se zvukem praskajícího dřeva a sálajícím teplem, ale znáte to. Když máte okolo sebe ty správné lidi, je to vždycky fajn.

Musím zopakovat příhodu z vlaku, kdy naproti mě v kupé seděla moc hezká slečna a když se vlak rozjel, její kufr cestoval po kupé. Chtěl jsem jí navrhnout, jestli nechce své zavazadlo šoupnout nahoru, ale protože jsem si nebyl jistý, jestli je to holka od nás nebo nějaká cizinka, vyčkával jsem na chvíli, kdy bude tajemství odhaleno. Netrvalo to dlouho a jakmile kupé opustil průvodčí, dali jsme se do řeči. Nejenže jsme jeli do stejné cílové stanice, ale jaká to náhoda, že Adélka jela právě od babičky z mého rodného Slavičína. Proto miluju cestování vlakem. Člověk tam vždycky na někoho zajímavého narazí.

Kromě toho, že jsme v Horní Polubný trávili konec roku, hlavním programem byly běžky. Nejsem žádný zarytý lyžař a na běžky jsem se postavil poprvé za svých 42 let, ale řekl bych, že jsou běžky lepší na protažení celého těla a hlavní výhodu vidím v tom, že boty jsou lehčí a člověk se u toho nezapotí, tak jako u zapínání lyžařských bot.

Dva dny jsem si udělal i hezkou procházku, protože nedaleko bylo i muzeum Járy Cimrmana, Cimrmanova rozhledna a myslím, že i přes léto tu musí být nádherně. Protože zimní Jizerky jsou opravdu pohádkové.

Pošli to dál
  • 6
    Shares
« (Previous Post)


Comments are Closed

© 2019: Zaparime.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress