Výlet za humny Zlína

V úterý jsem se po třinácté hodině rozhodl, že vyrazím někam na procházku, protože za okny se začalo objevovat sluníčko. Na vzdálenější cíl bylo už sice pozdě, ale jak jsem zjistil i za humny je krásně.

Trolejbusem číslo čtyři jsem se nechal dovézt na zastávku “Burešov” a odtud pokračoval po cyklostezce směr Kostelec u Zlína a ZOO Lešná. Nutno podotknout, že zatímco ve Zlíně už bylo hotové jaro, po přechodu za dětské centrum Galaxie se objevovaly ještě větší pozůstatky sněhu a takto se to střídalo celou cestu.

Na cyklostezce, ač bylo fakt nádherně, nebyl nijak rušný provoz. Za celou dobu mě předběhli dva cyklisté (z toho ten jeden, kolo vedl) a dvakrát jsem se míjel s paní, která si tady zvyšovala kondičku běháním. Parádní bylo i sluníčko, které jednou hezky svítilo a po druhé bylo schované za mraky.

Po cyklostezce jsem pokračoval okolo Lázní Kostelec, kde jsem se pomalu sněhem brodil a poprvé v životě jsem měl možnost mrknout do svatostánku (nebo nevím jak to nazvat), který tady byl postavený v roce 2018. Legendu jsem si bohužel nenafotil, ale přesto přečetl. O co se vlastně jedná, jsem nakonec našel i na internetu. Info pod fotografií.

*Soška kultovní Madony byla podle pramenů přece napřed umístěna v dávno zaniklém kostelíku právě tady v Kostelci, odtud záhadně zmizela a už navždy zůstala umístěna v sousední Štípě (zdroj: turistika.cz)

U kostela jsem svůj výlet zakončil a vydal se zpět směr Zlín. Docela mě překvapily některé stavby, které se v této části Zlína nacházejí a mnohdy jsem doslova a do písmene valil na ty stavby bulvy. Poslední luxusní pohled, byl na mraky, které táhly za jeden provaz. Přijel autobus číslo 36, já nasedl a jel zpátky do Zlína.

Trasa:
Zlín, Burešov – Kostelec u Zlína – Štípa (po cyklostezce) zpět MHD.
Náklady na výlet: 20,-Kč (protože mám kartičku na MHD jen v pásmu A).

Pošli to dál
  • 8
    Shares

Comments are Closed

© 2019: Zaparime.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress